Prodejce

Většina prodejců věnuje celou svoji pozornost tomu, aby prodali produkt. Ale to je hrozná chyba. Přitom jen málo z nich tuto chybu nedělá a naopak dává všechnu svoji pozornost tomu, aby navedli klienta, aby od nich chtěl přirozeně koupit. To je ale jiný tok.
Takže ještě jednou: Většina prodejců dává celou svoji pozornost tomu, aby prodali svůj produkt, zatímco někteří z nich věnují veškerou svoji pozornost tomu, aby vedli klienta k tomu, ať si sám chce přirozeně od nich produkt koupit. Jaký je tam rozdíl? V tom prvním případě prodejce prosazuje svoji myšlenku. „Můj produkt je lepší, kvalitnější jako druhý.“ A snaží se přesvědčit klienta. A po mnoho let byl ten systém funkční. Ale dnes to už tak nefunguje.
Buďte vždy v přítomnosti
1/4
“Množství selhání v minulosti může prodejci namlouvat, že nebude úspěšný.”

Každý zákazník je individualita a každý obchodní případ je jedinečný. Je tedy důležité v momentě jednání být skutečně na jednání, vnímat zákazníka v dané situaci a vlastní minulost nechat za dveřmi.

Pravidelně vytvářejte svoji budoucnost
1/5
“Pro prodejce, který si nedokáže vytvořit myšlenku ideálního zákazníka, bude těžké takového zákazníka získat.”

Dobrý prodejce ví, jak má vypadat jeho prodej, ví, jaká bude jeho budoucnost. Pravidelně sní o tom, jaké má zákazníky, vytváří cíle a pracuje na nich předtím, než se mají uskutečnit.

Prodejem to jenom začíná
1/5
“Když něco zákazníkovi slíbíte, tak to dodržte. Protože jeho důvěra úzce souvisí s vašimi penězi.”

Když vám zákazník řekne ano, tzn., že chce vaše produkty, v podstatě vám říká, že jste u něj vybudovali dostatečně velkou důvěru, aby s vámi dále spolupracoval. Důvěra se pomalu buduje, ale rychle se ztrácí. Proto zavolejte zákazníkovi i tehdy, kdy mu nebudete nic prodávat. Jen se zeptejte, jak se má. A tím nemyslím žádné klišé, tím myslím skutečně, že vás zajímá, jak se má.

Profesionála dělá trénink
1/3
"Na profesionálního prodejce se dívejte, jako na profesionální sportovce. Jeho schopnosti jsou přímo úměrné jeho tréninku.”

Být profesionálem se nedá naučit. Nedá se to vyčíst z knih. Být profesionálem se člověk musí rozhodnout. To nejdůležitější je moment skutečného rozhodnutí být profesionálem v tom, čemu se člověk věnuje. A profesionální přístup znamená pravidelný trénink. Pravidelné uvažování nad tím, jestli se to dá dělat lépe, kvalitněji, efektivněji.